O mně

Jmenuji se Petr Švajgl a jsem klempíř. Vyučil jsem se na SOU v Plzni v oboru jako stavební klempíř, bylo mi 17 let. Po vyučení jsem pracoval ve stavebním podniku v Sušici kam jsme byli po  vyučení přiřazeni byl jsem tam 4 roky. Kde jsem se od zkušených mistru dost práce naučil, jak v dílně tak především na stavbě. Byla to pro mě velká zkušenost .

Poté jsem přešel k soukromé  firmě kde jsem dělal 6 let. Mezi tím ty dlouhé roky jako zaměstnanec  jsem snil a přemýšlel o tom že bych  mohl začít  podnikat a být konečně svým pánem a dělat práci, která mě bude bavit a naplňovat. Nebo jsem měl ještě druhou variantu sehnat si práci a začít dělat v Německu ale hlavně si konečně vydělat více peněz než v zaměstnání! Za několik měsíců jsem vytouženou práci v Německu sehnal a dělal tam svoje řemeslo. Dělal jsem tam několik let a naučil se opět něco nového. Po skončení v Německu jsem si v květnu 2002 udělal živnostenský list a začal podnikat.

Dnes už je to 16 let co podnikám a věnuji se klempířským pracím. Nadále se budu postupně věnovat  veškerým klempířským pracím, ale také obsahu na téma: Střešní okapové systémy. Naučím a ukáži Vám z jakých druhu materiálů se okapové systémy vyrábějí, s čeho se skládají, jak se používají a montují.